År 2009

Ordförande och talesperson 
Anna Waara

Vikarierande samordnare
Yasri Khan
(sedan Januari 2010 tidigare ledamot)

Vice Ordförande 
Lina Ghazzaoui 
(sedan oktober 2009 tidigare ledamot)

Kassör och talesperson 
Mirza Arnautovic
(sedan september 2009 tidigare vice ordförande)

Sekreterare
Anwahr Athahb

Ledamot
Nesrin Ata

Ledamot
Yasin Ahmed

Ledamot
Habiba Zaib 

Ledamot
Zeineb Ahmed
(sedan november 2009 tidigare suppleant)

Suppleant 2
Mona Qundos

Följande har avgått från styrelsen
Avgick november 2009, tidigare post kassör: Zahid Qayyum